Od dawna już nie było rubryki „Minął tydzień”  na łamach Wolnej Polski. Wystraszonym czytelnikom śpieszę wyjaśnić, iż nie oznacza to, że tygodnie już nie mijają, a czas stoi w miejscu. Po prostu już prawie całkowicie obmierzło mi komentowanie naszej rzeczywistości politycznej, wolę koncentrować się na kwestiach społecznych, sportowych czy kibicowskich, relacje z tego co się dzieje na etapie wynaradawiania naszego kraju przyprawiają o mdłości… Choć czasem niestety zajmować się tym trzeba. Ostatnio mnie rozbawiła wiadomość, że oto mojego guru literackiego, Romka Zielińskiego chcą wsadzić za kratki. W 2006 roku wydał on książkę o bardzo prowokacyjnym tytule „Jak pokochałem Adolfa Hitlera”. Musiał wiedzieć, że w tym kraju ta prowokacja mu się powiedzie, aczkolwiek długo się wydawało, ze jednak nie. No i w końcu, 8 lat po wydaniu dziełka, znalazło się babsko, któremu, bez czytania rzecz jasna książki (kto bym tam tracił czas na pierdoły, gdy wszystko jasne) pewnym się wydawało, że oto pan Roman to wcielony diabeł i nazista 8-) . Nie widziałem Romana dość dawno, niemniej nie przypominam sobie wydziaranych  swastyczek u niego, nie widziałem też by hajlował na każdym kroku. Może warto by przeczytać książkę, żeby wydawać osądy? Eee tam, nie trzeba. Sprawa jest już w sądzie, do pudła go! Kolega Roman różnie jest postrzegany wśród kibiców Śląska, ci bardziej sportowi nie wszyscy się z nim utożsamiają, ale ja zapamiętam go zawsze, jako tego, który na początku lat 90-tych oświecił mnie literacko. Zawsze będę mu wdzięczny za „Pamiętnik kibica” i „Ligę chuliganów”, na tamte czasy był to milowy krok w kwestii indoktrynacji kibicowskiej. Wsadzą Romana do pudła, to nie ukrywam, że na rakietę się dorzucę :twisted: . To ironia oczywista, bo na kant, nie powiem czego, śmieszne obsrane sądy mogą panu Zielińskiemu skoczyć.

- W Warszawie istniało sobie 75 lat kino „Femina”. To było najdłużej działające, kultowe kino warszawskie. Jego pierwszym filmem były „Zakazane piosenki”, a ostatnim będzie „Miasto 44”. Ostatnim, gdyż kino to zamykają, mimo tego że frekwencję ma niezłą, mimo zbiorowych protestów okolicznych mieszkańców, wysyłanych petycji. Nic to, panie, dość kin, dość zasranej kultury. Nadszedł czas władania firmy Jeronimo Martins. Panie i panowie, w miejsce kina powstanie „Biedronka”! Hip hip hura! Codziennie niskie ceny, kurwa! Zamknijcie wszystkie kina – a w ich miejsce „Biedronki”, nowy przedmiot kultu. Zamknijcie teatry i opery, a w ich miejsce „Tesco”.  Zamknijcie kościoły, a w ich miejsce „Żabki”. Tam też można się modlić – „I spraw panie Boże, żeby promocja na batony trwała jak najdłużej” :roll:  . W dalszej części można wstawić markety zamiast basenów, hal sportowych, ośrodków kultury. By żyło się lepiej. Wynika z tego że pokłosie debilów i lemingów wciąż jeszcze jest zbyt małe, dla miłościwie nam panujących, wciąż niewystarczające. A nie powiedziałbym, kurde. Proces wynaradawiania i depolonizacji trwa nadal.

-W Szkocji już coraz większość ludzi nie chce należeć do korony brytyjskiej. Patrząc na to, jak idiotyczny to jest kraj, wcale się nie dziwię. Wielka Brytania rozpada się i mam nadzieję, że Szkotom uda się doprowadzić do uzyskania niepodległości.  Anglia to kraj całkowicie upadły od strony społecznej i moralnej, finansowo też się rozpada, ale trzyma go jeszcze z milion Polaczków, którzy za bardzo marne stawki  tyrają ponad siły. W każdym razie mam nadzieję, że w jutrzejszym referendum Szkoci jasno określą, że chcą być wolni i niepodlegli. Jebać Anglię!

- Miałem w głębokim poważaniu mistrzostwa świata w siatkówkę mężczyzn i raczej fascynatem tej dyscypliny się nie stanę. Tymczasem chłopaki grają coraz lepiej. Chociaż kibice siatkówki to gamonie, należy przyznać że poziom sportowy siatkówki mężczyzn w tym kraju to niewyobrażalna dysproporcja poziomu sportu w porównaniu do naszych piłkarzy. Wczoraj siatkarze Polski w 5-setowym pojedynku pokonali Brazylię i trzeba przyznać, że jest to wynik otwierający im drogę do mistrzostwa świata. Zobaczymy czy im się to uda. A jak wygrają? Sukces będzie niesamowity, wszyscy rozjadą się do domów, po czym dalej niepodzielnie będzie rządzić piłka nożna. Tak to już jest niestety, że ten piękny sport rządzi światem i nic tego nie zmieni. Zresztą najbliższy mecz Bałtyku z rezerwami Pogoni Szczecin jest o niebo ważniejszy niż wszystkie mecze siatkówki razem wzięte. Niemniej gratuluję i życzę powodzenia, szczególnie że najbliższy mecz jest z Rosją.