- Pochowanie Jaruzelskiego na Powązkach to niesamowity skandal. To w ogóle się w głowie nie mieści, ten ruski siepacz powinien być spalony publicznie bądź wsadzony do worka po ziemniakach, obciążony kamieniami i do rzeki! Jeżeli jednak przyjmiemy, że jesteśmy ludźmi nawet w stosunku do tej kanalii, to powinien być pochowany na Lubelszczyźnie, w grobie obok swojej matki, ewentualnie wysłany do Moskwy. Pewnie jego mocodawcy za wieloletnią wierność i służalczość wyprawiliby mu godny pochówek. Przeciwko pochowaniu Jaruzela na Powązkach zaprotestował IPN oraz jakieś stowarzyszenie studenckie, a z ludzi kultury na przykład Emilian Kamiński, dobry aktor teatralny, człowiek szerzący kulturę poprzez teatr „Kamienica”, którego jest właścicielem. Trzeba mieć jaja żeby w dzisiejszych czasach postawić się rządzącej neokomunie i to w sytuacji, gdy mogą mu poważnie zaszkodzić. Szacun dla pana Kamińskiego. Oczywiście rząd przeforsował swój projekt i zbrodniarz jest pochowany na Powązkach. Od razu się deklaruję, że gdy tylko będę miał okazję, to odwiedzę to miejsce i oszczam dziada. Tak, wiem – to chamskie i prostackie, ale ja właśnie jestem chamem, to mój znak firmowy. Tyle że słodkim 8-) . PS – Korwin Mikke to jednak dureń, określił Jaruzela, że był dobrym generałem… Taki właśnie mamy wybór polityczny, albo dureń co wspiera banderowców, potrafi pochwalić Gierka czy działalność SB, albo pajaca co chwali Jaruzela. Mam nadzieję że JKM usunie się ze świecznika partii NP i da porządzić innym, mądrzejszym ludziom, bo sam tetryczeje i głupieje w szybkim tempie.

- Mistrzem Polski w piłkę nożną została oczywiście Legia. Redakcja gratuluje i przypomina, że zbliża się czas, kiedy to Bałtyk będzie gościł Legię w meczu o mistrzostwo Polski. Na dobry początek utrzymaliśmy się w 4 lidze. Legia ma godnych kibiców i piękne prezentacje ultrasowskie, będzie miło oglądać ich w przedwstępnych kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Do samej Ligi Mistrzów zapewne stanie jej na drodze jakaś drużyna nie do przejścia w stylu np. mistrza Norwegii lub Bułgarii. Co zrobić, taki mamy futbol…  Arystokracja kibicowska i dziadostwo piłkarskie. Gdy problem mistrza mamy już rozwiązany, koncentrujemy się na 2 lidze. Najważniejsze teraz jest, żeby do awansującego do ekstraklasy Górnika Łęczna nie dołączyła jakaś gówniana drużyna, tylko np. GKS Bełchatów… Łęcznej też gratuluję. A u nas w regionie kolejna drużyna wstąpiła na piłkarskie salony. Co to może robić pieniądz… Drutex z Bytowa ma gówniany, kameralny stadionik i praktycznie nie ma kibiców, no czasem jakiś 40 – osobowy młynek się uzbiera, a wyjazdy zaliczają 1-2 w sezonie, np. Wejherowo. Żenada pełna, ale mają kasę od Gierszewskiego no i mają pierwszą ligę z wieloma bardzo ciekawymi drużynami, których to nawet te wsioki nie docenią… No takie czasy niestety, kto ma kasę, ten ma pierwszą ligę. Nie da się zrobić ligi z samych fajnych ekip, zawsze się znajdzie jakaś Amica, Podbeskidzie czy Bytovia… Ostatni wątek ligowy który poruszę, to debilna reorganizacja ligi. Dodatkowe 7 kolejek w ekstraklasie nic nie zmieniło i nic nie polepszyło, no może poza wpływami z biletów co poniektórych. Na ostatnie mecze Legii czy Lecha przyszło po 30.000 widzów, tylko że role już były rozdzielone, miejsca wiadome i mecze te zbyt ciekawe nie były. Gniot PZPN-owski który jeszcze co najmniej jeden sezon będzie trwał, oby już ostatni.

- Już pisałem nieraz o gazie łupkowym, bo ciekawy to i niezwykle ważny dla gospodarki naszej temat. Tymczasem mamy go już z głowy. Gdy  Amerykanie ustalili, ze mamy go ponad 5 bilionów metrów sześciennych, w kręgach naiwnych zapanowała euforia, a kręgach rządowych panika. Nie takie były ustalenia z rosyjskimi – niemieckimi – żydowskimi mocodawcami. Niezależność energetyczna Polski jest nie w smak polskim okupantom i polscy wasale w postaci naszego rządu świetnie to rozumieją. Wzięli się do roboty. Państwowy Instytut Geologiczny, firmowany przez polski rząd zna się na takich badaniach lepiej od Amerykanów, którzy już nie raz takie rzeczy robili. No i okazało się, że jednak gazu jest mniej, bo 2 biliony metrów. Wycofało się mnóstwo firm chętnych by inwestować w naszym kraju, jednak trochę ich jeszcze zostało. Do boju ruszyli więc biurokraci. Dojebali taki podatek związany z eksploatacją złóż gazu, ze kapcie spadają. Ten podatek to m.in. opłaty eksploatacyjne, wynagrodzenie z tytułu użytkowania górniczego, wynagrodzenie za korzystanie z informacji geologicznej, podatek dochodowy od osób prawnych i najnowszy specjalny podatek od węglowodorów. Jest tego na 60%. No i udało się zniszczyć polski gaz łupkowy, zanim zaczęliśmy go wydobywać. „Haraszo” – pomyślał sobie w swym rodowym nazwisku Szczynukowicz – Komorowski, „raboty sdiełane”, czy jak to tam brzmi w rodowym Komoruskiego. Jaruzelski z piekła życzliwie macha ręką – „ja już się smażę, ale tam u góry zostawiłem godnych następców” myśli pewnie sobie – i trudno mu racji odmówić! Nadal będziemy zależni od ruskich w dostawach gazu… bo gdyby nie daj Boże coś miało to zmienić – podatek się dołoży, machnie „fachową” ekspertyzą swoich, i kłopot z głowy.